MEGASOLAR

Koloroterapia

Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielką rolę odgrywają kolory w naszym życiu. Często bagatelizujemy ich znaczenie, a co za tym idzie, ich wpływ na nasze samopoczucie, stan emocjonalny czy fizyczny. Psycholodzy udowodnili, że kolory potrafią wpływać na nasze usposobienie i nastrój. Zapoczątkowana przez Goethego teoria „zmysłowo-estetycznego oddziaływania kolorów” ma do dziś duże znaczenie w psychologii.       
W medycynie naturalnej stosuje się ostatnio tzw. chromoterapię lub koloroterapię - formę leczenia, która opiera się przekonaniu o uzdrawiającej mocy kolorów.
Nasuwa się pytanie – na czym polega to tajemnicze oddziaływanie kolorów? W jaki sposób wpływają na psychikę człowieka tak bardzo, że potrafią zmieniać nastroje, a tym samym  poprawiać zdrowie psychiczne i fizyczne? Otóż, jak tłumaczy chromoterapeuta prof. Morton Walker w swojej książce „Power of colour” („Siła koloru”), kiedy postrzegamy kolor, to jest on rejestrowany w naszym mózgu. „Następnie mózg w odpowiedzi na to zjawisko wysyła odpowiedni przekaźnik nerwowy w kierunku odpowiedniego narządu dokrewnego (tarczycy, nadnerczy, czy trzustki) w celu wywołania odpowiedniej reakcji hormonalnej. Powiadomiony narząd odpowiada wzmożoną produkcją i wydzielaniem hormonu, który dostaje się do krwiobiegu i oddziałuje na inne narządy wewnętrzne. Gruczoły wydzielania wewnętrznego reagują więc na kolory w sposób, w jaki rozpoznaje je mózg” – tłumaczy Prof. Morton.

Kolor żółty ma działanie ożywiające i inspirujące, pobudza tez reakcję rozumowania, pomagając w panowaniu nad własnymi emocjami. Kolor żółty to również symbol intelektu i mądrości, który inspiruje wzniosłe myśli i uspokaja psychicznie. U niektórych osób może jednak wywołać irytację.

Kolor czerwony to kolor młodości. Pobudza sprawność umysłową, daje uczucie ciepła, przyspiesza bicie serca, podnosi ciśnienie tętnicze krwi, poprawia samopoczucie. Potrafi wywołać gwałtowne reakcje – nie tylko jednak bunt, przekorę i namiętność, ale i agresję. Dodaje poza tym odwagi i aktywności.

Kolor niebieski – wg naukowców to najsilniejszy antyseptyk. Niebieski działa chłodząco, znieczulająco i przeciwzapalnie. Powoduje ponadto radość i spokój, wpływa kojąco na skołatane nerwy, łagodzi wzburzone myśli i uczucia, sprowadza spokojny i głęboki sen.

Kolor zielony symbolizuje równowagę i harmonię. Sprawia, że czujemy się bezpiecznie. Jasne odcienie pobudzają koncentrację lub, wręcz przeciwnie, sprzyjają lenistwu. Kolor zielony działa też korzystnie w przypadku leczenia wrzodów żołądka czy grypy.

Kolor pomarańczowy jest kolorem kreatywności, witalności, ciepła i radości. Zbliża, pobudza i oddziałuje pozytywnie na cały organizm. Symbolizuje także niższe zdolności intelektualne, czyli wiedzę zdobywaną tylko na własny użytek.

Fiolet pomoże nam usunąć zmęczenie, złagodzi stres, zniweluje bezsenność. Kolor ten działa oczyszczająco, pogłębia uczucie pustki i samotności.

Róż, siostra fioletu i czerwieni, podnosi poczucie bezpieczeństwa, spokoju oraz sprzyja atmosferze relaksu.Wykorzystajmy więc leczniczą moc kolorów i wpływajmy świadomie na nasze samopoczucie. Zmieniajmy szarą codzienność i dodajmy życiu barw.


Nasze propozycje koloroterapii w saunie:

 
Lampa LED intensive do saun fińskich i Infrared.
Możliwość ustawienia wielu barw. Wymiary lampy: 240x240x35mm. Sterowanie pilotem. Cena: 1500 zł netto + VAT

 
Kryształ halogenowy do Infrared. sterowany pilotem.
Możliwość ustawienia 16 kolorów. Cena: 490 zł netto + VAT
Solaria nowe
Solaria używane
Lampy i akcesoria
Wellness & SPA
Sauny ogrodowe
Wykonanie: Damian Kulig
KomentarzePaneleAllegro.pl