SOLARIA KOLAGENOWO – OPALAJĄCE

KOLAGEN + OPALANIE

Zregeneruj organizm, nie rezygnując z opalania!
Sportarredo przedstawia nową koncepcję opalania z konfiguracją UV + Kolagen
, która łączy w sobie podwójną technologię: emisję światła UV i światła czerwonego. Opalenizna i piękno połączone razem dają wyjątkowy efekt, z charakterystyczną cechą opalenizny Sportarredo: jakością i rezultatem.
Zabieg mający na celu nawilżenie, dobre samopoczucie i dbałość o wygląd skóry, przy jednoczesnym nadaniu naturalnego złotego koloru, to połączone działanie promieni UV z dobrodziejstwem światła czerwonego, które stymuluje produkcję kolagenu.
Kolagen jest podstawowym białkiem w strukturze i funkcji narządów i tkanek. Jego znaczenie, od łacińskiego „klej” i „geno”, czyli „producent kleju”, podkreśla ważną rolę, jaką odgrywa wśród białek strukturalnych naszego organizmu, pełniąc funkcję ochronną i wspierającą oraz nadając elastyczność różnym tkankom i komórki.

Spadek metabolizmu i naturalnych funkcji skóry rozpoczyna się już po 25 roku życia, a także jest pod wpływem niektórych nawyków związanych ze stylem życia, takich jak palenie tytoniu, zła dieta, nadużywanie alkoholu itp. Skóra zaczyna tracić zdolność do naturalnej produkcji białek kolagenowych. Rezultatem jest matowa cera, zmarszczki, suchość skóry i utrata elastyczności. Jednak proces ten można spowolnić, jedno rozwiązanie: terapia światłem czerwonym. Czerwone światło przyspiesza wzrost i podział komórek fotobiologicznych. Każda komórka zawiera mitochondria, które są niczym więcej niż „elektrownią” komórki, która wytwarza ATP (uniwersalne paliwo komórek). Czerwone światło przechodzi przez błonę mitochondrialną i działa jako dodatkowa energia dla ATP, który jest potrzebny do podziału komórki. Kiedy czerwone światło przenika przez skórę właściwą, ma również korzystne właściwości regenerujące, dzięki procesowi produkcji nowego kolagenu, który został aktywowany.