SAUNY FIŃSKIE / BUDOWA SAUN NA WYMIAR

Sauny fińskie, tradycyjne, suche, parowe

Dla zdrowia i dla urody, dla relaksu i dla pobudzenia – mieszkańcy Finlandii wiedzą doskonale, ze sauna tradycyjna jest dobra na wszystko. W tym północnym kraju sauny parowe są wszędzie – przy prywatnych domach, na osiedlach i w blokach, wreszcie jako obiekty publiczne. Finowie, zwykle pełni rezerwy, w pomieszczeniach wypełnionych parą zamieniają się w dusze towarzystwa. I nic dziwnego – kąpiel cieplna poprawia nastrój jak nic innego!

OFERTA SAUN

Przygotowujemy dla Państwa zarówno modele gotowe, jak i te projektowane na wymiar. Wśród naszych propozycji znajdziecie:

  • sauny suche, wyposażone w piec jednofunkcyjny. Polewając kamienie znajdujące się w środku wytwarzamy parę wodną i zamieniamy kabinę w saunę fińską, czyli mokrą. Temperatura powietrza w środku wynosi między 90 a 100 stopniami Celsjusza.
  • biosauny, czyli sauny z generatorem pary. Można dodać do niego olejków eterycznych, by uzyskać efekt kąpieli ziołowej. Temperatura powietrza wewnątrz waha się pomiędzy 45 a 65 stopniami Celsjusza, wilgotność natomiast: pomiędzy 40 a 65%.

Zarówno w gotowych, jak i w projektowanych na wymiar obiektach możemy zainstalować nastrojowe oświetlenie, dzięki któremu jeszcze przyjemniej będzie się Wam relaksować.

Zalety kabin tradycyjnych fińskich, suchych i parowych :

  • poprawa krążenia krwi, dzięki czemu czujemy zastrzyk sił,
  • rozgrzanie mięśni, co sprawia, że całe ciało się odpręża i rozluźnia, a bóle kości znikają,
  • pozbycie się toksyn z organizmu – w naturalny sposób wypacamy je z siebie pod wpływem gorąca,
  • wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia – kąpiel w saunie działa jak jedzenie czekolady, ale zamiast powodować zwiększenie wagi, ułatwia jej zredukowanie,
  • poprawa wyglądu cery dzięki dogłębnemu oczyszczeniu skóry.

Materiał do budowy sauny:
– ściany zewnetrzne widoczne, sufit, ściany wewnętrzne: świerk nordycki kl. A+. leżakowany, odżywiczony, impregnowany. 
– opanelowanie zewnętrzne ścian niewidocznych: płyta montażowa do saun fińskich wysokiej jakości. 
– solidne elementy konstrukcyjne z trwałego drewna, profesjpnalny stelaż i konstrukcja zapewniająca bezpieczne użytkowanie sauny nawet w miejscach publicznych przez wiele lat. ściany sauny niezależne od ścian pomieszczenia, co gwarantuje odpowiednią cyrkulację oraz ochronę ścian sauny przed zawilgoceniem, zniszczeniem i pleśnieniem.
– Izolacja cieplna i przeciwwilgociowa grubości 50 mm między ścianami sauny.

Ławki, oparcia, zabudowa międzyławkowa: konfiguracja dostosowana do kubatury sauny oraz indywidualncyh potrzeb Klienta. Wykonane z afrykańskiego  drewna abachi / lub ławkowej syberyjskiej osiki (do wyboru).  
Podest: drewniany na części komunikacyjnej sauny. 
Oparcia poziome: podwójne lub potrójne z abachi / lub osiki. 

Oświetlenie: lampa saunowa z żarówką w zestawie, w oprawie hermetycznej, ozdobny drewniany lub szklany ozdobny abażurek saunowy (w tej samej cenie do wyboru przez Klienta).

Drzwi: model standard, szkło żaroodporne, w kolorze do wyboru: przyciemniany brąz lub clear. W drzwiach uszczelka silikonowa, zamknięcie magnetyczne (nie rolkowe!). Gałka drewniana. 
Piec:
Wersja I:  profesjonalny piec ze sterowaniem manualnym na piecu (nie chiński!), komplet kamieni (w ofercie piec niemiecki EOS lub Harvia VEGA Oy).
Wersja II: profesjonalny piec do saun wysokotemperaturowych produkcji niemieckiej, model THERMAT w Wersji II (sterowanie elektroniczne). Umożliwia kąpiel suchą oraz mokrą – może być polewany wodą wraz z olejkami dzięki odpowiednim zabezpieczeniom i solidnej konstrukcji. Moc uzależniona od kubatury sauny. W komplecie kamienie wulkaniczne (ogromny zapas na kilka lat 15 kg). W Wersji II – sterowanie elektroniczne.
Sterownik w Wersji II: elektroniczny zewnętrzny z wyświetlaczem LCD, najnowszy model ECON D1 EOS. Sensorowy czujnik temperatury. 

Zasilanie: 230V~ / lub 400V~

Wentylacja: system wentylacji grawitacyjnej zapewniający właściwą cyrkulację powietrza w saunie i odpowiednią ilość wymian powietrza na godz. Kratki wentylayjne, zasuwa w suficie lub innym module w zależności od konstrukcji. Specjalny system wentylacji odprowadzający nadmiar ciepła w modułach. 
Saunaset: 
– zagłówek, 
– termohigrometr, 
– klepsydra, 
– cebrzyk drewniany z wkładem z tworzywa o poj. 5l, 
– chochelka drewniana, 
– zestaw naturalnych olejków roślinnych do saun,      
– instrukcja “idziemy do sauny”. 

TRANSPORT I MONTAŻ GRATIS W CAŁEJ POLSCE!

GWARANCJA 24 miesiące.

Możemy dostosować wyposażenie sauny oraz wymiary do Państwa oczekiwań i możliwości lokalowych. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani sauną o konkretnych wymiarach – uprzejmie prosimy o przesłanie prostego szkicu, bądź kontakt telefoniczny / mailowy w celu sporządzenia kosztorysu.
– Wszystkie nasze sauny są budowane w oparciu o normy i zasady budowy z przeznaczeniem do użytku publicznego
– Na wszystkie nasze urządzenia udzielamy 2 lata gwarancji. Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
– Nasze urządzenia posiadają certyfikaty zezwalające na użytkowanie sauny w miejscach publicznych: TÜV/GS, CE